Federacja Rosyjska – siły zbrojne i przemysł obronny

Wiadomości i dyskusja I

Reklamy

131 uwag do wpisu “Federacja Rosyjska – siły zbrojne i przemysł obronny

 1. W.W. Putin poinformował o kontrakcie na dostawę 10 samolotów Tu-160M. Samoloty miały by być zbudowane do 2027 roku. Ma być to pełne obłożenie dla zakładu który będie budował te samoloty. Koszt tej operacji w/g jego słów to 160 mld rubli.

  Polubienie

 2. Do wojska trafiła druga w tym roku partia zmodernizowanych samobieżnych haubic 2S19M2 Msta-S. Pierwsza (liczba niesprecyzowana) partia kilka dni temu trafiła 631. centrum szkoleniowego wojsk rakietowych i artylerii CWO dyslokowanego w Saratowie. Druga w liczbie ponad 20 haubic 2S19M2 została dostarczona do 58. ogólnowojskowej armii JuWO z miejscem dyslokacji w Północnym Kaukazie.

  Polubienie

 3. No właśnie ciekawe czy zwiększą udział tytanu w konstrukcji nowego płatowca Tu-160M2? Już o ile pamiętam Tu-160 miał spory udział elementów tytanowych. Oczywiście w nowym płatowcu na pewno zwiększą też udział materiałów kompozytowych.
  Ostatnio odnośnie Tu-160M/M2 mamy taką dawkę dezinformacji, że szkoda gadać. Wszystkie informacje są wzajemnie sprzeczne 🙂

  Polubienie

 4. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba to było 1,5 roku temu, czy może jeszcze troszeczkę dawniej ale była informacja na temat odświeżania technologii produkcji elementów z tytanu oraz wprowadzaniu nowych w odniesieniu do wznowienia produkcji Tu-160. Na pewno już wtedy w informacji było, że to już działa.

  Polubienie

 5. Klip z informacją o osiągnięciu gotowości bojowej kompleksu S-400 przez 511.pułk rakiet przeciwlotniczych ZWO w rejonie Powołża, obwód saratowski.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s