Tematyka OT

Wiadomości i dyskusja I

Reklamy

166 uwag do wpisu “Tematyka OT

 1. W Wyborgu zwodowany został lodołamacz proj. Aker Arc124 „Ob” z zamówienia jednej z korporacji wchodzącej w skład „Rosatomu”- FGUP „Atomfłot”. Jest to pierwszy nieatomowy lodołamacz „Rosatomu”.

  Polubienie

 2. Rząd Federacji Rosyjskiej wydzielił fundusze na modernizację linii produkcyjnej samolotów Ił-96-400M. Fundusze w wysokości 1,32 mld rubli PAO „WASO” umożliwią i zabezpieczą organizację produkcji seryjnej samolotu. Przewiduje się że do 2020 roku PAO „WASO” zyska możliwość seryjnej produkcji samolotów.

  Polubienie

  1. Pocisk balistyczny nadaje aparatowi hipersonicznemu odpowiednią prędkość i wysokość przy, której może zacząć lot. Pytanie czy to jakiś swobodnie szybujący HGV czy też coś z napędem scramjet. Sama rakieta nie wygląda na zbyt dużą więc zakres lotu „głowicy hipersonicznej” będzie na niewielkim pułapie pewnie z kilkadziesiąt kilometrów.
   W przypadku rosyjskich testów HGV aparat hipersoniczny jest wynoszony przez ICBM UR100NUTTH a w przyszłości będzie opcjonalnie montowany na RS-28 jak wiadomo.

   Polubienie

 3. >USA zapowiedziały, że w ciągu 90 dni, o ile FR się nie przyzna do ataku na >Skripałów i mieszania w wyborach w USA, zostanie wprowadzone >praktycznie embargo handlowe za wyjątkiem sprzedaży niektórych leków i żywności oraz zakaz lotów z FR do USA.

  Jak się przyznają zresztą do tego co nie zrobiła dostaną sankcje z zasady. Gdy się nie przyznają też dostaną sankcje. Co by nie zrobili to dostaną sankcje. Tak to ustawili w USA.
  Z tym, że wymiana handlowa z USA jest raczej niewielka ?

  >wszystkich ruchów faktycznej opozycji nieliberalnej (może za wyjątkiem >monarchistów) i może być dość ciekawie w przyszłości. Mogę sobie >wyobrazić np. końcówkę kadencji WWP z Dumą zdominowaną przez >opozycję, za trzy lata wybory.

  Czego można się spodziewać odnośnie polityki FR jeśli hipotetycznie ta opozycja uzyskałaby władzę?

  Polubienie

 4. > no, chyba, że także UE takowe nałoży, to wtedy będzie to nieco bardziej >odczuwalne.

  Jak to przecież oni bez eksportu surowców „żarliby tylko trawę” 🙂

  Polubienie

 5. MZKT-500200 czyli jak to opisują spadkobierca starego poczciwego GAZ-66. Pojazd cieszył się dużą popularnością w czasie forum Armia-2018.

  Film sprzed roku ale chyba na forum nie był umieszczany.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s