Konflikty na Bliskim Wschodzie

Wiadomości i dyskusja III

Reklamy

122 uwagi do wpisu “Konflikty na Bliskim Wschodzie

  1. Kilka fotek z elementami rakiet.   PS. W ubiegłym tygodniu krążyła informacja o przewiezieniu do Rosji 2 rakiet uszkodzonych w niewielkim stopniu. I jestem przekonany, o ile to prawda, że ich nie zobaczymy albo w ogóle albo pokazane zostaną w czasie kiedy będą bardziej sprzyjające do tego warunki.

   Polubienie

   1. Jak na tyle wystrzelonych rakiet przez USA i sojuszników to tych elementów jest mało. Może na jedną sztukę z nich udało by się zebrać.

    Polubione przez 1 osoba

   2. Rzeczywiście nie pokazali zbyt wiele tych szczątków. Tak więc nadal bez zmian ani jedna ani druga stronie nie jest przekonująca. Z 71 zestrzelonych pocisków byłoby sporo złomu i wiele większych elementów. Na konferencji nie wiele tego pokazano.
    Szmul coś mi się wydaje, że USA też nie pokaże sekwencji 71 pocisków uderzających w Barzeh 🙂

    Polubienie

   3. A jaki jest cel informowania świata o tym co się ma? Dla celów propagandy coś tam pokazali i wystarczy. Po co chwalić się że mamy „wasze rakiety” i zaznajomiliśmy się z technologią ich produkcji, a wy do końca nie będziecie pewni czy my mamy „to” czy nie, a do „gazet” poszło to co miało pójść. To co zostało pokazane to tylko na użytek opinii publicznej. A co do USA, to nie będzie się chwaliło że Rosja weszła w posiadanie drogich „super zabawek”( to na co poszło tyle kasy i są „be”?) finansowanych z kieszeni podatników które „poszły w piach”. Dla jednych jak i drugich nie na rękę informowanie zarówno o swoich sukcesach jak i porażkach.
    Rosja (USA też) nie o wszystkim informuje o czym przekonaliśmy się wiosną. Ktoś słyszał wcześniej o Kindżale czy o rakiecie skrzydlatej z napędem jądrowym?
    To działa w obie strony. I Rosja i USA pewnie mają podobne schematy przekazywania informacji o pewnych wydarzeniach. A przekazywane informacje służą do osiągania konkretnych celów, a nie do tego by „eksperci” mogli się rozpisywać w mediach mniej lub bardziej branżowych o słuszności ich tez.

    Polubienie

   4. Racja exraffiku.
    Choć co do ostatnio odtajnionych broni przez FR to o części z nich już wiedzieliśmy dobre kilka lat. Sarmat od prawie dekady, Awangard od ponad dekady, podwodne drony z napędem jądrowym od kilku lat. Kindżał jest nowością ale to w sumie Iskander odpalony z MiG-31. Jedyna największa ciekawostka to pocisk z napędem jądrowym. Nie ujawniono oficjalnie natomiast programu pocisku Cirkon 🙂

    Co do ostatniego ataku rakietowe na Syrię. Owszem obie strony będą przedstawiać swoją wersję bez podania konkretnych dowodów. Choć gdyby FR serio przedstawiła dowody na przechwycenie takiej ilości pocisków manewrujących to byłaby niezła reklama ich OPL. Choć i tak ich rakietowe systemy OPL dobrze się sprzedają 🙂

    Polubienie

   5. 1.Kindżał z tego co ostatnio wyczytałem nie ma nic wspólnego z Iskanderem po za wyglądem (oczywiście na 100 % nie jest to pewne). Z tego co ktoś tam napisał bliżej mu do rodziny Ch-15 i z tego kierunku prawdopodobnie wywodzi się ta rakieta.
    2.To co da się zamaskować jest zamaskowane. Prób do programów Cirkon i Awangard nie da się zamaskować. Kindżał mógłby być traktowany jako Ch-15 czy Ch-32 i tak mogły być postrzegane próby, próby rakiety skrzydlatej z napędem jądrowym jako coś z rodziny Ch-55 czy Ch-101.
    3.Syria-i moje wytłumaczenie.
    Ktoś rzuca kamieniem a Ty masz antidotum na te kamienie ale nie chcesz aby dowiedział się że masz w to w nosie bo zacznie rzucać czymś większym (albo szukać innego rozwiązania). Na podwórku chwalisz (opinia światowa) się że nic nie doleciało albo doleciało tam gdzie Ty chciałeś, z drugiej strony nie możesz pokazać tych dowodów nieskuteczności tych kamieni żeby nie sprowokować rzucającego. Pokazujesz kilka zniszczonych kamieni, a nie wszystkie które zniszczyłeś. Rzucający wie że nie wszystkie zniszczyłeś a tylko kilka i sądzi że przyczyna jest po jego stronie, bo po prostu źle rzucał i myśli sobie że poprawi się przy tym rzucaniu nie wiedząc że to Ty jesteś przyczyną tego że nie doleciały a nie jego błędy. On w nieświadomości będzie poprawiał technikę rzutów a Ty będziesz spokojny bo to jego kamienie nie zrobią Ci krzywdy.
    Rosji może własnie zależeć na tym by nie degradować skuteczności rakiet USA, bo nie wiadomo kiedy i jak mogą te rakiety być zastąpione przez inne środki rażenia których tak łatwo nie będzie można zneutralizować albo koszt ich neutralizacji będzie po prostu ogromny.

    Polubienie

 1. Do portu w Tartus przybył statek pomocniczy proj.304 PM-82 (statek był zbudowany w stoczni szczecińskiej) wchodzący w skład Floty Bałtyckiej. PM-82 w 2016 roku powrócił do służby po remoncie i modernizacji wyposażenia. Statek zapewni wsparcie techniczne grupie okrętów która znajduje się na Morzu Śródziemnym (na okres 6 miesięcy). Do tej pory zadania wsparcia technicznego wypełniały okręty wchodzące w skład Floty Czarnomorskiej.

  Polubienie

 2. Chmejmim- 15 kwietnia 2018 cz.2.
  „..ВКС: 6 Су-34, 9 Су-24, 3 Су-25, 10 Су-30, 4 Су-35, 2 Ил-76, Ан-26, Ан-30, 2 А-50, Ил-38, Ил-20/22, Ан-124;
  ВВС Ирана: 2 C-130;
  ВВС Сирии: 6 МиГ-29, 4 Су-24…”


  Polubienie

 3. „Tigry” kierują się w stronę „kotła rastańskiego”.

  Klipy sprzed 2-3 dni, ale pokazują że trochę tego wojska w rejon kotła zmierza.

  Polubienie

 4. SAA walczy z islamistami w północnej części prowincji Hims.

  WKS Rosji niszczy obiekt islamistów w Kafr Zajta (który to islamiści nazywają „szpitalem specjalistycznym”)

  Polubienie

 5. Uderzenie lotnicze WKS Rosji w „szpital”-Kafr Zajta – na klipie widać bombę z pomocą której zniszczono obiekt islamistów (suplement do klipu sprzed 2 dni).


  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s