Federacja Rosyjska – siły zbrojne i przemysł obronny

Wiadomości i dyskusja IV

Reklamy

132 uwagi do wpisu “Federacja Rosyjska – siły zbrojne i przemysł obronny

 1. 6 kompleksów rakietowych Pancyr-S1 osiągnęło stan gotowości bojowej w obwodzie astrachańskim CWO. Kompleksy weszły w skład jednorodnego systemu przeciwlotniczego tworzonego wraz z kompleksem S-400.

  Polubienie

 2. W obwodzie woroneskim w czasie lotu treningowego doszło dziś do katastrofy samolotu Jak-130 Krasnodarskiej Wyższej Wojskowej Lotniczej Szkoły Pilotów. Obaj piloci udanie katapultowali się. Samolot spadł w terenie niezamieszkanym.

  Polubienie

 3. W czasie wystawy DEFEXPO-2018 Rosja i Indie uzgodniły warunki kontraktu na dostawę do Indii 48 śmigłowców Mi-17W5. Kontrakt ma być podpisany w tym roku i jego realizacja rozpocznie się możliwie najszybciej. Początkowo planowano podpisanie kontraktu w końcu 2017 roku jednak warunki satysfakcjonujące obie strony zostały uzgodnione dopiero teraz.

  Polubienie

 4. Dziś w zakładach stoczniowych AOA ZNT w mieście Niżny Nowogród zwodowany został duży kuter hydrograficzny proj. 23040G „Gieorgij Zima”, w maju planowane jest zwodowanie kolejnego kutra tego projektu „Aleksandr Jewłanow”. Kontrakt na budowę kutrów hydrograficznych proj.2340 podpisany został w marcu 2016 i obejmuje produkcję 6 jednostek. Pierwsze dwie jednostki zbudowane w/g tego kontraktu mają pełnić służbę hydrograficzną w składzie Floty Bałtyckiej WMF.

  Polubienie

 5. 6 zmodernizowanych samolotów Su-25SM3 trafiło do jednego z pułków lotnictwa 4. armii WWS i PWO Południowego Okręgu Wojskowego dyslokowanego na lotnisku w Kubaniu.

  Polubienie

 6. AO PSZ „Jantar” przekazał Flocie Bałtyckiej będący w remoncie od września 2016 roku niszczyciel proj.956 Biespokojnyj. Wczoraj niszczyciel został odholowany został z stoczni remotowej do bazy morskiej w Bałtyjsku. Okręt prawdopodobnie będzie eksponatem w Parku Patriotów w mieście Kronsztad.

  Polubienie

 7. Kolejny raz w tym miesiącu do wojska trafiły nowe kompleksy rakietowe RSZO TOS-1A „Sołncepiek”. Tym razem partia techniki trafiła do ogólnowojskowej armii Wschodniego Okręgu Wosjkowego (WWO) dyslokowanej w obwodzie amurskim.

  Polubienie

 8. MO FR otrzymało do prób samolot bombowy Tu-95 z zmodernizowanym układem napędowym.
  Samolot otrzymał zmodernizowane silniki NK-12MPM z śmigłami AW-60T. Zmodernizowany układ napędowy ma pozwolić na zwiększenie udźwigu, zasięgu oraz poprawę innych parametrów lotu.

  Polubienie

 9. Dyrektor generalny „Tupolewa” poinformował że pierwszy samolot Tu-160M2 znajduje się już w budowie. Próby samolotu będą odbywały się równolegle z samolotem Tu-160M, którego próby w locie mają rozpocząć się w roku 2019 a zakończenie prób przewidywane jest na rok 2021.
  „Он пояснил, что „Ту-160М2 – это свежий планер, совсем новый самолет, а Ту-160М – это модернизация самолетов в строе”.”

  Polubione przez 1 osoba

 10. Dziś z kosmodromu Bajkonur wystartowała rakieta nośna Proton-M z satelitą wojskowym „Błagowiest” na pokładzie. Jest to drugi z czterech planowanych do umieszczenia na orbicie satelitów tego typu. Satelity przeznaczone są do uzyskania szybkich łącz internetowych, przekazywania danych, łączności telefonicznej i wideokonferencji z wykorzystaniem częstotliwości w pasmach Ka i Ku.

  Polubienie

 11. Do 2020 roku we flocie Pacyfiku zostaną wprowadzone dwa okręty podwodne proj. 955 Borei w miejsce przewidzianych do wycofania dwóch okrętów proj. 677BDR Św Jerzy i Podolsk. W służbie Floty pacyfiku pozostanie tylko jedne okret proj. 667BDR Riazań.

  Polubienie

 12. W SF”Ałmaz” w Petersburgu zwodowano w środę okręt patrolowy proj.22460 „Biezupriecznyj” przeznaczony dla służby granicznej FSB FR. Wcześniej SF „Ałamz” zbudował 8 tego typu okrętów. Kontrakt z 2016 roku opiewa na 3 tego projektu jednostki, z czego jedna została już przekazana zamawiającemu, dwie mają być przekazane w grudniu tego roku i wszystkie będą bazowały w Noworossyjsku. Budową okrętów tego projektu zajmowała się także AO „Wostocznaja Wierf” gdzie zbudowano 3 okręty (ostatni przechodzi próby).

  Polubienie

 13. 🙂
  A tak swoją drogą Kinżał jest często opisywany jako hipersoniczny pocisk manewrujący. Nie za bardzo rozumiem skąd takie opisy się biorą. Przecież to typowy pocisk balistyczny oczywiście rozwija on prędkość hipersoniczną jak większość balistyków. Już V-2 podchodziła pod prędkości hipersoniczne. Do tego może manewrować w fazie terminalnej lotu. Natomiast stricte pociskiem manewrującym poruszającym się z prędkością hipersoniczną to będzie Cirkon. Zasilany silnikiem scramjet, który w odróżnieniu od pocisku rakietowego pobiera tlen z atmosfery oraz będzie pracować dłużej niż np silnik rakietowy na Iskanderze, co pozwoli mu wykonywać więcej i bardziej energetycznych manewrów w całym zakresie lotu 🙂

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s