Nie będzie seryjnej budowy uniwersalnych okrętów patrolowych przystosowanych do działań w warunkach arktycznych proj.23550. W budowie znajduje się okręt „Iwan Papanin” (stępka położona w kwietniu 2017 roku) w 2020 roku (wcześniej planowano na 2018 rok) ma być położona stępka pod drugi i ostatni z zakontraktowanych w 2016 roku okręt „Nikołaj Zubow”.
„OAO Beriew planuje podpisać z Seaplane Global Air Services Inc z USA. do końca 2018 roku kontrakt na dostawę 10 samolotów Be-200ES. Projekt umowy został uzgodniony podczas spotkania na Biscarrosse Rassemblement International d’Hydravions, które odbyło się we Francji w dniach 9-12 czerwca. W projekcie umowie wprowadzono zmiany związane z samolotem, mianowicie chodziło o zastąpienie produkowanych na Ukrainie silników rosyjsko-francuskim SaM146. Również we Francji odbyły się negocjacje z Tarmac Aerosave (filią koncernu Airbus) dotyczące możliwego zakupu wersji cargo Be-200.
18 czerwca został podpisany akt kończący próby państwowe okrętu rozpoznania i łączności proj. 18280 „Iwan Churs” i tym samym okręt gotowy jest do rozpoczęcia służby w WMF FR.
W tym roku ma rozpocząć się projektowanie nowego BDK. Projekt ma być gotowy w 2020 roku, a rozpoczęcie budowy ma się rozpocząć w 2021 roku. Okręt ma rozmiarami odpowiadać proj.11711, ale wcześniej podawano wyporność 8000 ton wobec obecnych 5000 ton.
Informację przekazał zastępca głównodowodzącego W.Bursuk.
A co do okrętu klasy „Mistral” to odległa historia.
„…пока не начинало техническое проектирование отечественного вертолетоносца и не планирует таких работ в 2018 году…”
„…технический и рабочий проекты корабля, на создание которых требуется 3-4 года, подготовят лишь в начале 2020-х годов…”- co skomentowane zostało jako bardzo optymistyczne. I najnowszy cytat „”Как будет заказ, так и приступим (к строительству). Все как у Ильфа и Петрова, – утром деньги, вечером стулья”, – сказал Рахманов, отвечая на вопрос о сроках начала постройки вертолетоносцев для ВМФ России” – Rachmanow, prezes OSK
A jeszcze w maju 2017 roku niejaki J. Borisow informował że pierwszy okręt – śmigłowcowiec trafi do wojska w 2022 roku :).
Do eksploatacji przekazany został kolejny samolot Tu-214 PU-SBUS (punkt dowodzenia z specjalnym pokładowym węzłem łączności). Pierwszy z dwóch zamówionych samolotów był przekazany MO FR w marcu 2018 roku. Samoloty te są platformą dla różnego rodzaju urządzeń specjalnego przeznaczenia MO FR.
Przeciwlotnicy z Centralnego Okręgu Wojskowego dyslokowani w obwodzie nowosybirskim otrzymali nową stację radiolokacyjną do wykrywania celów na średnich i dużych wysokościach Niebo-UM.
Do końca roku na uzbrojenie ma być przyjęty nowy komplet rozminowywania OWR-2-02. Przy opracowywaniu tego kompletu skorzystano z doświadczeń zebranych w czasie eksploatacji poprzedniej wersji OWR-2-01. W skład nowego kompletu wchodzą m.in. kombinezon o poprawionych charakterystykach ochrony przeciwbalistycznej, system łączności oparty o przekaz audio-video, system ochrony słuchu, system chłodzenia.
W 2018 roku na uzbrojenie wojsk inżynieryjnych wprowadzona zostanie nowa uniwersalna łopatka saperska MSŁ.
Rozpoczął się 2 etap prób w locie silnika turbośmigłowego TW7-117ST dla samolotu Ił-112W który obejmował będzie 6 próbnych lotów z wykorzystaniem samolotu Ił-76ŁŁ, w kolejnym etapie ma odbyć się 9 lotów z nowym silnikiem. Pod koniec roku planowany jest oblot samolotu Ił-112W. Rozpoczęcie seryjnej produkcji samolotu zostało przesunięte o rok z wcześniej planowanego roku 2019 na rok 2020.
AO SZ „Wympieł” z Rybińska przekazał ochronie brzegowej służby granicznej FSB Rosji pięćdziesiąty (łącznie zbudowano 75 szt.) szybki kuter patrolowy proj.12150 „Mangust”.
Dywizja PWO Centralnego Okręgu Wojskowego z obwodu samarskiego otrzymała nową 3-współrzędną stację radiolokacyjną obserwacji okrężnej zdolną do wykrywania celów na bardzo niskich wysokościach Kasta 2-2.
Artylerzyści CWO z obwodu kemerowskiego otrzymali 12 nowych haubic samobieżnych kal. 203 mm 2S7SM „Małka”. Załogi haubic przeszły szkolenie i w lipcu z artylerzystami z innych jednostek CWO wezmą udział w wspólnych ćwiczeniach na poligonie Jurginski.
Prace OKR związane z budową nowego atomowego okrętu podwodnego „Chaski” rozpoczną się w 2019 roku i są ujęte w GPW 2018-2027. Prace nad wstępnym projektem wypełniane są w ramach GOZ 2016-2018. Na rok 2018 oprócz dalszych prac nad projektem zaplanowano doprecyzowanie wstępnego projektu z specjalistami WMF.
Pierwsze dwa z sześciu okrętów podwodnych proj. 636.3 przeznaczonych dla Floty Oceanu Spokojnego będą przekazane w listopadzie 2020 roku. Wcześniejsze informacje mówiły o przekazaniu pierwszego okrętu w listopadzie 2019 roku. Wszystkie okręty dla TOF powinny być przekazane do 2022 roku.
W runecie pojawiła się informacja o wytoczeniu z hangaru pierwszego prototypu bezpilotowego aparatu latającego „Ochotnik” (co powinno się wiązać z odtajnieniem wyglądu).
W/g przekazanej informacji jeden z prototypów samolotu T-50 wykorzystywany jest w ramach tego projektu.
Kolejny raz przełożono przekazanie WMF fregaty proj. 22350 „Admirał Gorszkow”. Tym razem jest to listopad 2018. Prawdopodobnie ma to związek z zainstalowanym na pokładzie kompleksem przeciwlotniczym „Poliment-Redut” w którym prace OKR nie zostały na czas zakończone przez koncern „Ałmaz-Antej”.
Ponad 150 nowych kompletów kombinezonów lotniczych z nową formą kamuflażu trafiło do lotników i nawigatorów ZWO. Nowe kombinezony oprócz nowego kamuflażu charakteryzują się m.in. poprawioną ergonomią, lepszymi właściwościami wentylacyjnymi, przeciwpożarowymi.
Kolejna w ostatnim czasie stacja radiolokacyjna została przekazana przeciwlotnikom CWO z okręgu samarskiego. Protiwnik-GE (59H6E) jest trójwspółrzędną decymetrowego zakresu fal stacją radiolokacyjną wyposażoną w antenę z aktywnym skanowaniem fazowym. Może działać z rakietowymi kompleksami przeciwlotniczymi jak i w zautomatyzowanym systemach wykrywania,kierowania i dowodzenia PWO i WWS.
Specnaz CWO z obwodu samarskiego w najbliższym czasie otrzyma opancerzone pojazdy samochodowe KamAZ-5350-379 wyposażone w opancerzony wielofunkcyjny moduł transportowy MM-501. Samochody w takiej kompletacji zdały z powodzeniem egzamin w konflikcie syryjskim.
Do końca roku wszystkie samoloty Su-30 mają zostać wyposażone w aktywne stacje zakłóceń SAP-518. Stacja zainstalowana w dwóch kontenerach przeznaczona jest do zakłócania pracy układów naprowadzania pocisków przeciwlotniczych oraz wszelkiego rodzaju stacji radiolokacyjnych.
W migawkach filmowych z odbywających się w Algierii ćwiczeń wojskowych został uchwycony kadr z nowym kompleksem przeciwlotniczym Pancyr-SM. Jest to prawdopodobnie jeden z dwóch testowych egzemplarzy. O ile jest to prawdziwa informacja to świadczyć to może o zainteresowaniu Algierii nowym kompleksem.
Partia nowych ręcznych karabinów maszynowych RPK-12 kal.5,45 mmm została przekazana wojsku do próbnej eksploatacji. RPK-12 ma być równolegle produkowany z AK-12 i AK-15.
Po 5 latach próbnej eksploatacji na uzbrojenie przyjęty został rakietowy kompleks D-30 z rakietą międzykontynentalną R-30 „Buława”.Prace nad rakietą rozpoczęły się w połowie lat 90, pierwszy start w roku 2005. Ostatnia próba miała miejsce 22 maja kiedy do odpalono salwę 4 rakiet z AOP „Jurij Dołgorukij”. Łącznie przeprowadzono ok. 30 testowych startów tych rakiet.
>Prace nad rakietą rozpoczęły się w połowie lat 90.
W połowie lat 90 to pracowali nad modyfikacją R-39 Grom. Prace nad Buławą rozpoczęły się ok 1999r po nieudanych testach pocisku R-39UTTH. Odnośnie Buławy trzeba jeszcze dodać, że pocisk opracowało biuro konstrukcyjne, które nie miało żadnego doświadczenia w konstrukcji morskich pocisków balistycznych.
Doczytałem się już jak to było z rozpoczęciem prac, po fiasku rakiety „Bark”. I tak by wyglądało że prace nad rakietą rozpoczęto jesienią 1998 roku. A dlaczego Grom Jarku a nie Bark?
Na ten rok zaplanowano zakończenie remontów 8 samolotów DA Tu-160 i Tu-95MS. Remont prawdopodobnie polega prawdopodobnie na przedłużeniu resursów tych samolotów.
MO FR rozpatruje wznowienie programu samolotu szkolno-treningowego MiG-AT. Samolot miałby być podstawowym samolotem w systemie szkolenia pilotów. Produkcja mogła by się rozpocząć w 2023 roku. (Tylko po co? Skoro jest Jak-130).
Pierwszy kontrakt na dostawę samolotów Su-57 do wojska został podpisany. Oprócz znanej już wcześniej liczby (12) nie podano więcej szczegółów. W/g zastępcy MO FR dostawy samolotów mają rozpocząć się w najbliższym czasie. Samoloty tej partii będą wyposażone w silniki 1-ego etapu, kolejne zamówienia będą dotyczyły samolotów z nowymi silnikami.
Obecnie wszystkie większe miasta i ich okolice w FR mają ciągłe pokrycie radarowe na bardzo niskich wysokościach. Co pozwoli w lepszym stopniu wykrywać i zwalczać takie cele jak pociski manewrujące, drony itp.
Do 2022 roku planuje się masowe przezbrojenie w PWO wojsk lądowych Rosji. Nowe systemy przeciwlotnicze mają mają być maksymalnie zunifikowane. MO FR zamówiło pod kryptonimem „Standard” prace badawcze (NIR) mające na celu wprowadzić na nowy poziom unifikację i standaryzację w PWO wojsk lądowych. Wszystkie kompleksy używane w wojskach lądowych mają być zintegrowane w jedną całość. Liczba kompleksów przeciwlotniczych zostanie radykalnie ograniczona. Wycofane zostaną takie kompleksy jak Szyłka, Tunguska, Tor(?), oraz starsze wersje kompleksów Buk (z Bukiem 2 włącznie) oraz S-300.
Może Jarku jest to po prostu informacja że zamiast S-300W będzie S-300W4. Zaskoczony jestem tylko kompleksami Buk-M2 (jeszcze w tamtym roku były dostarczane do wojska) i Tor, choć może w przypadku Tor-a chodzi o starsze wersje.
Nowy kompleks kierowanego modułowego uzbrojenia rakietowo-bombowego.


https://ppt-online.org/345832
PolubieniePolubienie
Nie będzie seryjnej budowy uniwersalnych okrętów patrolowych przystosowanych do działań w warunkach arktycznych proj.23550. W budowie znajduje się okręt „Iwan Papanin” (stępka położona w kwietniu 2017 roku) w 2020 roku (wcześniej planowano na 2018 rok) ma być położona stępka pod drugi i ostatni z zakontraktowanych w 2016 roku okręt „Nikołaj Zubow”.

PolubieniePolubienie
„OAO Beriew planuje podpisać z Seaplane Global Air Services Inc z USA. do końca 2018 roku kontrakt na dostawę 10 samolotów Be-200ES. Projekt umowy został uzgodniony podczas spotkania na Biscarrosse Rassemblement International d’Hydravions, które odbyło się we Francji w dniach 9-12 czerwca. W projekcie umowie wprowadzono zmiany związane z samolotem, mianowicie chodziło o zastąpienie produkowanych na Ukrainie silników rosyjsko-francuskim SaM146. Również we Francji odbyły się negocjacje z Tarmac Aerosave (filią koncernu Airbus) dotyczące możliwego zakupu wersji cargo Be-200.
PolubieniePolubienie
18 czerwca został podpisany akt kończący próby państwowe okrętu rozpoznania i łączności proj. 18280 „Iwan Churs” i tym samym okręt gotowy jest do rozpoczęcia służby w WMF FR.

PolubieniePolubienie
Dziś po zakończeniu wszystkich prób w skład WMF FR wszedł BDK proj.11711 „Iwan Gren”.

PolubieniePolubienie
Ciekawe kiedy zaczną projektować lub potną pierwsze blachy na desantowce takiej klasy jak Mistral.
PolubieniePolubienie
W tym roku ma rozpocząć się projektowanie nowego BDK. Projekt ma być gotowy w 2020 roku, a rozpoczęcie budowy ma się rozpocząć w 2021 roku. Okręt ma rozmiarami odpowiadać proj.11711, ale wcześniej podawano wyporność 8000 ton wobec obecnych 5000 ton.
Informację przekazał zastępca głównodowodzącego W.Bursuk.
A co do okrętu klasy „Mistral” to odległa historia.
„…пока не начинало техническое проектирование отечественного вертолетоносца и не планирует таких работ в 2018 году…”
„…технический и рабочий проекты корабля, на создание которых требуется 3-4 года, подготовят лишь в начале 2020-х годов…”- co skomentowane zostało jako bardzo optymistyczne. I najnowszy cytat „”Как будет заказ, так и приступим (к строительству). Все как у Ильфа и Петрова, – утром деньги, вечером стулья”, – сказал Рахманов, отвечая на вопрос о сроках начала постройки вертолетоносцев для ВМФ России” – Rachmanow, prezes OSK
A jeszcze w maju 2017 roku niejaki J. Borisow informował że pierwszy okręt – śmigłowcowiec trafi do wojska w 2022 roku :).
PolubieniePolubione przez 1 osoba
BDK „Iwan Gren” w klipie.
PolubieniePolubienie
Do eksploatacji przekazany został kolejny samolot Tu-214 PU-SBUS (punkt dowodzenia z specjalnym pokładowym węzłem łączności). Pierwszy z dwóch zamówionych samolotów był przekazany MO FR w marcu 2018 roku. Samoloty te są platformą dla różnego rodzaju urządzeń specjalnego przeznaczenia MO FR.

PolubieniePolubienie
Ćwiczenia artylerzystów w górach Dagestanu.
PolubieniePolubienie
Siewieromorsk i dwa atomowe okręty podwodne w doku – „Gepard” (proj.971) oraz „Dmitrij Donskoj” (proj.941).

PolubieniePolubione przez 1 osoba
Przeciwlotnicy z Centralnego Okręgu Wojskowego dyslokowani w obwodzie nowosybirskim otrzymali nową stację radiolokacyjną do wykrywania celów na średnich i dużych wysokościach Niebo-UM.

PolubieniePolubienie
Konkurs pilotów lotnictwa morskiego „Morski As-2018”-Jejsk.



http://kuban24.tv/item/konkurs-letchikov-morskoj-as-2018-v-ejskom-rajone-203733
PolubieniePolubienie
Jednostki specjalne z Rostowa nad Donem z Południowego Okręgu Wojskowego otrzymały pierwszą partię zmodernizowanych karabinów SWD-M i ASWK-M” Kord-M.
PolubieniePolubienie
Kolejna porcja fotografii z święta lotnictwa na lotnisku Twer-Migałowo.


https://saidpvo.livejournal.com/720060.html
PolubieniePolubienie
Do końca roku na uzbrojenie ma być przyjęty nowy komplet rozminowywania OWR-2-02. Przy opracowywaniu tego kompletu skorzystano z doświadczeń zebranych w czasie eksploatacji poprzedniej wersji OWR-2-01. W skład nowego kompletu wchodzą m.in. kombinezon o poprawionych charakterystykach ochrony przeciwbalistycznej, system łączności oparty o przekaz audio-video, system ochrony słuchu, system chłodzenia.

W 2018 roku na uzbrojenie wojsk inżynieryjnych wprowadzona zostanie nowa uniwersalna łopatka saperska MSŁ.
PolubieniePolubione przez 1 osoba
„Słowiańskie Braterstwo-2018” wspólne ćwiczenia Rosji, Białorusi i Serbii.
PolubieniePolubione przez 1 osoba
Rozpoczął się 2 etap prób w locie silnika turbośmigłowego TW7-117ST dla samolotu Ił-112W który obejmował będzie 6 próbnych lotów z wykorzystaniem samolotu Ił-76ŁŁ, w kolejnym etapie ma odbyć się 9 lotów z nowym silnikiem. Pod koniec roku planowany jest oblot samolotu Ił-112W. Rozpoczęcie seryjnej produkcji samolotu zostało przesunięte o rok z wcześniej planowanego roku 2019 na rok 2020.
PolubieniePolubienie
Kadry z konkursu wojsk zabezpieczenia technicznego „Rembat”.
PolubieniePolubienie
Ćwiczenia na poligonie Czebarkul z udziałem obserwatorów-kadry oficerskiej z innych rejonów Rosji.
PolubieniePolubienie
AO SZ „Wympieł” z Rybińska przekazał ochronie brzegowej służby granicznej FSB Rosji pięćdziesiąty (łącznie zbudowano 75 szt.) szybki kuter patrolowy proj.12150 „Mangust”.

PolubieniePolubienie
Dywizja PWO Centralnego Okręgu Wojskowego z obwodu samarskiego otrzymała nową 3-współrzędną stację radiolokacyjną obserwacji okrężnej zdolną do wykrywania celów na bardzo niskich wysokościach Kasta 2-2.

PolubieniePolubienie
Kadry z ćwiczeń lotników Wschodniego Okręgu Wojskowego.
PolubieniePolubienie
Artylerzyści CWO z obwodu kemerowskiego otrzymali 12 nowych haubic samobieżnych kal. 203 mm 2S7SM „Małka”. Załogi haubic przeszły szkolenie i w lipcu z artylerzystami z innych jednostek CWO wezmą udział w wspólnych ćwiczeniach na poligonie Jurginski.

PolubieniePolubienie
Prace OKR związane z budową nowego atomowego okrętu podwodnego „Chaski” rozpoczną się w 2019 roku i są ujęte w GPW 2018-2027. Prace nad wstępnym projektem wypełniane są w ramach GOZ 2016-2018. Na rok 2018 oprócz dalszych prac nad projektem zaplanowano doprecyzowanie wstępnego projektu z specjalistami WMF.
Pierwsze dwa z sześciu okrętów podwodnych proj. 636.3 przeznaczonych dla Floty Oceanu Spokojnego będą przekazane w listopadzie 2020 roku. Wcześniejsze informacje mówiły o przekazaniu pierwszego okrętu w listopadzie 2019 roku. Wszystkie okręty dla TOF powinny być przekazane do 2022 roku.
PolubieniePolubienie
T-50-11 w czasie prób. Lotnisko Żukowskij. Samolot z umieszczoną w dziobowej części rurką Pitota (do maja nie było fotografii z rurką).

PolubieniePolubienie
W runecie pojawiła się informacja o wytoczeniu z hangaru pierwszego prototypu bezpilotowego aparatu latającego „Ochotnik” (co powinno się wiązać z odtajnieniem wyglądu).
W/g przekazanej informacji jeden z prototypów samolotu T-50 wykorzystywany jest w ramach tego projektu.
PolubieniePolubienie
To trochę zonk
Większość zapewne myślała, że oblot nastąpi wkrótce.
PolubieniePolubienie
Festyn lotniczy „Krylia Parmy -2018”- fotoreportaż.



https://saidpvo.livejournal.com/721939.html
PolubieniePolubienie
Kolejny raz przełożono przekazanie WMF fregaty proj. 22350 „Admirał Gorszkow”. Tym razem jest to listopad 2018. Prawdopodobnie ma to związek z zainstalowanym na pokładzie kompleksem przeciwlotniczym „Poliment-Redut” w którym prace OKR nie zostały na czas zakończone przez koncern „Ałmaz-Antej”.

PolubieniePolubienie
Ponad 150 nowych kompletów kombinezonów lotniczych z nową formą kamuflażu trafiło do lotników i nawigatorów ZWO. Nowe kombinezony oprócz nowego kamuflażu charakteryzują się m.in. poprawioną ergonomią, lepszymi właściwościami wentylacyjnymi, przeciwpożarowymi.


PolubieniePolubienie
Ćwiczenia młodych artylerzystów z rosyjskiej bazy w Armenii.
PolubieniePolubienie
Kolejna w ostatnim czasie stacja radiolokacyjna została przekazana przeciwlotnikom CWO z okręgu samarskiego. Protiwnik-GE (59H6E) jest trójwspółrzędną decymetrowego zakresu fal stacją radiolokacyjną wyposażoną w antenę z aktywnym skanowaniem fazowym. Może działać z rakietowymi kompleksami przeciwlotniczymi jak i w zautomatyzowanym systemach wykrywania,kierowania i dowodzenia PWO i WWS.

PolubieniePolubione przez 1 osoba
Ćwiczenia pancerniaków na poligonie w Kubince.
PolubieniePolubione przez 1 osoba
Specnaz CWO z obwodu samarskiego w najbliższym czasie otrzyma opancerzone pojazdy samochodowe KamAZ-5350-379 wyposażone w opancerzony wielofunkcyjny moduł transportowy MM-501. Samochody w takiej kompletacji zdały z powodzeniem egzamin w konflikcie syryjskim.

PolubieniePolubienie
Powrót śmigłowców Ka-52 z Syrii.
PolubieniePolubione przez 1 osoba
Ćwiczenia „Słowiańskie Braterstwo-2018”.
PolubieniePolubienie
Do końca roku wszystkie samoloty Su-30 mają zostać wyposażone w aktywne stacje zakłóceń SAP-518. Stacja zainstalowana w dwóch kontenerach przeznaczona jest do zakłócania pracy układów naprowadzania pocisków przeciwlotniczych oraz wszelkiego rodzaju stacji radiolokacyjnych.

PolubieniePolubienie
Nowy samolot Tu-214PU-SBUS w pełnej krasie.

PolubieniePolubienie
Wczoraj w Niżnym Nowogrodzie zwodowany został duży kuter hydrograficzny proj. 23040G „Aleksandr Jewłanow”.

PolubieniePolubienie
Jeszcze jeden materiał filmowy z ćwiczeń „Słowiańskie Braterstwo – 2018”.
PolubieniePolubienie
W migawkach filmowych z odbywających się w Algierii ćwiczeń wojskowych został uchwycony kadr z nowym kompleksem przeciwlotniczym Pancyr-SM. Jest to prawdopodobnie jeden z dwóch testowych egzemplarzy. O ile jest to prawdziwa informacja to świadczyć to może o zainteresowaniu Algierii nowym kompleksem.

PolubieniePolubienie
Partia nowych ręcznych karabinów maszynowych RPK-12 kal.5,45 mmm została przekazana wojsku do próbnej eksploatacji. RPK-12 ma być równolegle produkowany z AK-12 i AK-15.

PolubieniePolubienie
Po 5 latach próbnej eksploatacji na uzbrojenie przyjęty został rakietowy kompleks D-30 z rakietą międzykontynentalną R-30 „Buława”.Prace nad rakietą rozpoczęły się w połowie lat 90, pierwszy start w roku 2005. Ostatnia próba miała miejsce 22 maja kiedy do odpalono salwę 4 rakiet z AOP „Jurij Dołgorukij”. Łącznie przeprowadzono ok. 30 testowych startów tych rakiet.
PolubieniePolubienie
>Prace nad rakietą rozpoczęły się w połowie lat 90.
W połowie lat 90 to pracowali nad modyfikacją R-39 Grom. Prace nad Buławą rozpoczęły się ok 1999r po nieudanych testach pocisku R-39UTTH. Odnośnie Buławy trzeba jeszcze dodać, że pocisk opracowało biuro konstrukcyjne, które nie miało żadnego doświadczenia w konstrukcji morskich pocisków balistycznych.
PolubieniePolubienie
Doczytałem się już jak to było z rozpoczęciem prac, po fiasku rakiety „Bark”. I tak by wyglądało że prace nad rakietą rozpoczęto jesienią 1998 roku. A dlaczego Grom Jarku a nie Bark?
PolubieniePolubienie
Nie wiem czy Grom nie był przypadkiem nazwą nadaną przez NATO. Ale to ten sam pocisk zwany właśnie Bark.
PolubieniePolubione przez 1 osoba
Snajperzy JuWO w czasie ćwiczeń.
PolubieniePolubienie
Krótki filmik Zwiezdy na temat haubicoarmaty Msta-B.
PolubieniePolubienie
Na ten rok zaplanowano zakończenie remontów 8 samolotów DA Tu-160 i Tu-95MS. Remont prawdopodobnie polega prawdopodobnie na przedłużeniu resursów tych samolotów.
MO FR rozpatruje wznowienie programu samolotu szkolno-treningowego MiG-AT. Samolot miałby być podstawowym samolotem w systemie szkolenia pilotów. Produkcja mogła by się rozpocząć w 2023 roku. (Tylko po co? Skoro jest Jak-130).
Pierwszy kontrakt na dostawę samolotów Su-57 do wojska został podpisany. Oprócz znanej już wcześniej liczby (12) nie podano więcej szczegółów. W/g zastępcy MO FR dostawy samolotów mają rozpocząć się w najbliższym czasie. Samoloty tej partii będą wyposażone w silniki 1-ego etapu, kolejne zamówienia będą dotyczyły samolotów z nowymi silnikami.
PolubieniePolubienie
Obecnie wszystkie większe miasta i ich okolice w FR mają ciągłe pokrycie radarowe na bardzo niskich wysokościach. Co pozwoli w lepszym stopniu wykrywać i zwalczać takie cele jak pociski manewrujące, drony itp.
http://redstar.ru/sploshnoe-radiolokatsionnoe-pole-zashhitit-krupnejshie-goroda-ot-bespilotnikov/
PolubieniePolubienie
Wojska inżynieryjne na ćwiczeniach pod Władimirom.
PolubieniePolubienie
Snajperzy ZWO w czasie ćwiczeń.
PolubieniePolubienie
Do 2022 roku planuje się masowe przezbrojenie w PWO wojsk lądowych Rosji. Nowe systemy przeciwlotnicze mają mają być maksymalnie zunifikowane. MO FR zamówiło pod kryptonimem „Standard” prace badawcze (NIR) mające na celu wprowadzić na nowy poziom unifikację i standaryzację w PWO wojsk lądowych. Wszystkie kompleksy używane w wojskach lądowych mają być zintegrowane w jedną całość. Liczba kompleksów przeciwlotniczych zostanie radykalnie ograniczona. Wycofane zostaną takie kompleksy jak Szyłka, Tunguska, Tor(?), oraz starsze wersje kompleksów Buk (z Bukiem 2 włącznie) oraz S-300.
PolubieniePolubienie
Jeśli chodzi o wojska lądowe to chyba mowa o S-300W. Tylko, że te systemy rzekomo są zmodyfikowane do standardu S-300W4 ?
PolubieniePolubienie
Może Jarku jest to po prostu informacja że zamiast S-300W będzie S-300W4. Zaskoczony jestem tylko kompleksami Buk-M2 (jeszcze w tamtym roku były dostarczane do wojska) i Tor, choć może w przypadku Tor-a chodzi o starsze wersje.
PolubieniePolubienie