Federacja Rosyjska – siły zbrojne i przemysł obronny

Wiadomości i dyskusja IX

126 uwag do wpisu “Federacja Rosyjska – siły zbrojne i przemysł obronny

 1. Jeszcze w tym roku trafia do wojska kompleksy rakiet przeciwlotniczych Tor w wersji arktycznej opartej na podwoziu dwuczłonowego przegubowego ciągnika DT-30. „Arktyczny” Tor-М2DТ w chwili obecnej znajduje się na końcowym etapie prób. W/g informacji z pierwszej połowy roku do wojska miałby trafić w tym roku brygadowy komplet tego kompleksu.
  Klip troszeczkę stary ale…

  Polubienie

 2. O rok przesunięto przekazanie czwartego okrętu proj. 22380 „Rezkij” dla TOF. Korweta ma zostać przekazana w roku 2021 (w budowie od 2016 roku). W budowie znajdują się obecnie 3 korwety tego projektu dla TOF: „Gromkij”-znajduje się w końcowej fazie budowy (przygotowywany jest do rozpoczęcia prób),”G.R. A. Cydenżapow”- stępka położona w 2015 roku. Obecnie w służbie TOF(od 2017 roku) znajduje się pierwszy z czterech okrętów – „Sowierszennyj”.

  Polubienie

 3. Tam, gdzie teraz stoją dwie łodzie motorowe. Z drugiej strony wymagałoby to instalacji innych sensorów, mianowicie lepszego radaru obserwacji powietrznej i nawodnej (Pozitiw-MK?), systemu kierowania ogniem i radarów kierowania ogniem (np. na 11356 są to 4x MR 90 Oriech). Podobne pozytywne zmiany zaszły na nowych Karakurtach (od 3 począwszy), a więc można. Z materiałów Wojennej Prijomki wynika, że prawdopodobnie na Bykowie i Rogaczowie nie ma, jak zainstalować modułów dla Kalibrów, bo zażyczono sobie dodatkowego miejsca dla ewentualnej załogi/desantu. Jednak paru użytkowników z forum o WMF twierdzi, że 22160, począwszy od trzeciego ze stoczni Morie, dostaną coś z gamy Sztil/Kalibr/sonar holowany. Czas pokaże.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s