Federacja Rosyjska – siły zbrojne i przemysł obronny

Wiadomości i dyskusja IX

Reklamy

150 uwag do wpisu “Federacja Rosyjska – siły zbrojne i przemysł obronny


 1. I też taka refleksja, operowanie z rozbudowanych inżynieryjnie, stałych pozycji ogniowych na współczesnym polu walki, gdzie ogień kontrbateryjny to niekiedy kwestia minut to kuriozum. To nie operacja wiślańsko-odrzańska, gdzie można było sobie toczyć wał ogniowy ze stałych pozycji bez obawy o szybką reakcję nieprzyjaciela.
  Generalnie oczywiście nie mam wiedzy jak faktycznie wyglądały te ćwiczenia poza poligonem Cugoł, ale to co pokazano na poligonie Cugoł było bardzo szablonowe i miało niewiele wspólnego ze współczesnym pole walki. Ładnie wyglądało, ale to wszystko.

  Polubione przez 2 ludzi

 2. W 2019 roku ruszy produkcja seryjna pistoletów Lebiediewa. Po raz pierwszy pistolet (PŁ-14) pokazano na forum Armia-2015, dwa lata później pokazano nową wersję PŁ-15 oraz jej odchudzoną wersję (mniejsza masa oraz nieco gorsze charakterystyki). W 2018 roku pistolet trafił do testów do Rosgwardii. Pistolet na nabój 9×19 posiada modułową konstrukcję oraz magazynki o pojemności 12,14 i 16 naboi (w opracowaniu znajduje się wersja 30-nabojowa).

  Polubienie

 3. Zakończono próby lotne nowego nahełmowego systemu wskazywania celów przeznaczonego dla nowych śmigłowców Mi-28MN w pełni zintegrowanego z nowymi systemami kierowania śmigłowca. System będzie wskazywał na wyświetlaczu nahełmowym wszystkie niezbędne informacje pilotażowo-nawigacyjne oraz systemu kierowania uzbrojeniem i ochrony śmigłowca. Nowy system kierowania uzbrojeniem będzie sam wyszukiwał cele, rozpoznawał, klasyfikował i naprowadzał na nie głowice rakiet dla pilota pozostanie tylko zatwierdzenie bądź zamiana kolejności atakowanych celów, bądź zmiana środków rażenia jakimi cel ma zostać zaatakowany. Pierwsze zmodernizowane śmigłowce Mi-28MN powinny trafić do wojska do końca 2018 roku. Śmigłowce w trakcie modernizacji otrzymają m.in.zmodernizowany kadłub, zmodernizowane silniki, nowy okrężny kompleks wykrywania celów, nowy laserowy system ochrony śmigłowca, nowy kompleks sterowania uzbrojenia z nowymi typami uzbrojenia czy system łączności z aparatami bezpilotowymi.
  Nowe zmodernizowane śmigłowce Ka-52M zostaną wyposażone w głęboko zmodernizowany kompleks ochrony Witebsk. Zmodernizowany kompleks charakteryzuje się szerszym zakresem zakłócanych pasm pozwalający (z wykorzystaniem elementów sztucznej inteligencji w procesie wykrywania i przeciwdziałania) na zwiększenie rodzajów zakłócanych rakiet i sygnałów z urządzeń radioelektronicznych przeciwnika. System obecnie znajduje na etapie prób lotnych.

  Polubienie

 4. 20 września w SZ „Admirałtiejskije Wierfi” zostanie zwodowany pierwszy seryjny okręt podwodny proj.677 „Łada” – Kronsztad. Okręt będzie pełnił służbę w Flocie Północnej.
  Planowane wprowadzenie do służby to rok 2021.
  Budowa pierwszy okręt tego projektu „Sankt-Petergburg” z powodu problemów z podwykonawcami znacząco przekroczyła terminy budowy oraz termin wprowadzenia do służby, i okręt do dnia dzisiejszego znajduje się w próbnej eksploatacji.
  Obecnie w budowie znajdują się dwie jednostki, kolejne dwie miały być zakontraktowane (informacja nie potwierdzona) i do 2025 w służbie WMF powinno znajdować się 5 jednostek tego projektu. Planowana jest kontynuacja budowy tych jednostek po 2025.

  Polubienie

 5. Jeszcze w tym roku trafia do wojska kompleksy rakiet przeciwlotniczych Tor w wersji arktycznej opartej na podwoziu dwuczłonowego przegubowego ciągnika DT-30. „Arktyczny” Tor-М2DТ w chwili obecnej znajduje się na końcowym etapie prób. W/g informacji z pierwszej połowy roku do wojska miałby trafić w tym roku brygadowy komplet tego kompleksu.
  Klip troszeczkę stary ale…

  Polubienie

 6. O rok przesunięto przekazanie czwartego okrętu proj. 22380 „Rezkij” dla TOF. Korweta ma zostać przekazana w roku 2021 (w budowie od 2016 roku). W budowie znajdują się obecnie 3 korwety tego projektu dla TOF: „Gromkij”-znajduje się w końcowej fazie budowy (przygotowywany jest do rozpoczęcia prób),”G.R. A. Cydenżapow”- stępka położona w 2015 roku. Obecnie w służbie TOF(od 2017 roku) znajduje się pierwszy z czterech okrętów – „Sowierszennyj”.

  Polubienie

 7. Tam, gdzie teraz stoją dwie łodzie motorowe. Z drugiej strony wymagałoby to instalacji innych sensorów, mianowicie lepszego radaru obserwacji powietrznej i nawodnej (Pozitiw-MK?), systemu kierowania ogniem i radarów kierowania ogniem (np. na 11356 są to 4x MR 90 Oriech). Podobne pozytywne zmiany zaszły na nowych Karakurtach (od 3 począwszy), a więc można. Z materiałów Wojennej Prijomki wynika, że prawdopodobnie na Bykowie i Rogaczowie nie ma, jak zainstalować modułów dla Kalibrów, bo zażyczono sobie dodatkowego miejsca dla ewentualnej załogi/desantu. Jednak paru użytkowników z forum o WMF twierdzi, że 22160, począwszy od trzeciego ze stoczni Morie, dostaną coś z gamy Sztil/Kalibr/sonar holowany. Czas pokaże.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s