Federacja Rosyjska – siły zbrojne i przemysł obronny

Wiadomości i dyskusja IX

Reklamy

126 uwag do wpisu “Federacja Rosyjska – siły zbrojne i przemysł obronny

 1. 14. gwardyjski pułk lotnictwa myśliwskiego stacjonujący na lotnisku Chalino trzymał 4 nowe samoloty Su-30SM. Jest to już 4 partia samolotów tego typu dostarczona przez zakłady w Irkucku MO FR w tym roku.
  W sobotę 8 września na lotnisko Szagoł przybyły 3 nowe samoloty Su-34 przeznaczone dla 2. pułku lotnictwa bombowego w Czelabińsku.

  Polubienie

 2. Do końca 2018 roku na wyspie Kotielnyj należącej do archipelagu Wysp Nowosyberyjskich zostanie sformowana nowa bateria brzegowych kompleksów rakietowych Bastion które zastąpią używane do tej pory kompleksy Rubież. Rozmieszczenie kompleksów Bastion rozszerzy możliwości Rosji w zakresie kontroli północnych obszarów morskich w tym północnego szlaku morskiego.

  Polubienie

 3. Aleksiej Rachmanow szef Rosyjskiej Korporacji Stoczniowej w trakcie forum ekonomicznego odbywającego się we Władywostoku przekazał info, że Admirał Kuzniecow wróci do lini w 2021 roku. Ciekawe na ile to się sprawdzi.

  Polubienie

  1. Prawie cała infrastruktura na poligonie na Nowej Ziemi związana z testami Burewestnika została zwinięta. Wskazuje to, iż testy zostaną przerwane na dłuższy czas albo program został skasowany.

   Polubienie

  1. A czy nie mogło być tak że zapalnik jednej z bomb spracował po uderzeniu (zbliżeniu) z drugą na skutek całkiem niemałego zagęszczenia. Systemy spadochronowe nierówno się otwierały i na skutek tego mogło dojść do zbliżenia poszczególnych podpocisków i spowodować zadziałanie zapalnika i eksplozję ?

   Polubienie

  2. Pomyślałem o tym samym tj. kolizja ładunków lub zapalnik uruchomił się po wykryciu korpusu drugiego ładunku.. Oczywiście równie prawdopodobna jest opcja, że zapalnik wykrył ziemię, ale zadziałał bez opóźnienia.

   Polubienie

 4. Prace nad samolotem szkolno-treningowym SR-10 z powodu nie przyznania pieniędzy zostały wstrzymane. Samolot do tej pory wykonał 85 lotów i wszystkie wymagania dotyczące przydatności do szkolenia pilotów zostały spełnione. Zakłady lotnicze w Smoleńsku otrzymały dokumentację projektową niezbędną do montażu samolotów i są gotowe do produkcji. Samolot miał pod koniec roku rozpocząć próby państwowe. Samolot miałby zająć miejsce samolotów L-39 których resurs zbliża się ku końcowi.

  Polubienie

 5. Do końca roku zostanie oddane do użytku położone na Zabajkalu lotnisko Step. Odnowione lotnisko będzie posiadało jeden z najdłuższych pasów startowych na świecie (ponad 3 km) i będzie bazą dla formowanego obecnie pułku lotnictwa szturmowego. Lotnisko będzie też ważnym punktem przy dyslokacji sił powietrznych Rosji pomiędzy wschodnimi a zachodnimi rejonami kraju.

  Polubione przez 1 osoba

 6. W 2019 roku ruszy produkcja seryjna pistoletów Lebiediewa. Po raz pierwszy pistolet (PŁ-14) pokazano na forum Armia-2015, dwa lata później pokazano nową wersję PŁ-15 oraz jej odchudzoną wersję (mniejsza masa oraz nieco gorsze charakterystyki). W 2018 roku pistolet trafił do testów do Rosgwardii. Pistolet na nabój 9×19 posiada modułową konstrukcję oraz magazynki o pojemności 12,14 i 16 naboi (w opracowaniu znajduje się wersja 30-nabojowa).

  Polubienie

 7. Zakończono próby lotne nowego nahełmowego systemu wskazywania celów przeznaczonego dla nowych śmigłowców Mi-28MN w pełni zintegrowanego z nowymi systemami kierowania śmigłowca. System będzie wskazywał na wyświetlaczu nahełmowym wszystkie niezbędne informacje pilotażowo-nawigacyjne oraz systemu kierowania uzbrojeniem i ochrony śmigłowca. Nowy system kierowania uzbrojeniem będzie sam wyszukiwał cele, rozpoznawał, klasyfikował i naprowadzał na nie głowice rakiet dla pilota pozostanie tylko zatwierdzenie bądź zamiana kolejności atakowanych celów, bądź zmiana środków rażenia jakimi cel ma zostać zaatakowany. Pierwsze zmodernizowane śmigłowce Mi-28MN powinny trafić do wojska do końca 2018 roku. Śmigłowce w trakcie modernizacji otrzymają m.in.zmodernizowany kadłub, zmodernizowane silniki, nowy okrężny kompleks wykrywania celów, nowy laserowy system ochrony śmigłowca, nowy kompleks sterowania uzbrojenia z nowymi typami uzbrojenia czy system łączności z aparatami bezpilotowymi.
  Nowe zmodernizowane śmigłowce Ka-52M zostaną wyposażone w głęboko zmodernizowany kompleks ochrony Witebsk. Zmodernizowany kompleks charakteryzuje się szerszym zakresem zakłócanych pasm pozwalający (z wykorzystaniem elementów sztucznej inteligencji w procesie wykrywania i przeciwdziałania) na zwiększenie rodzajów zakłócanych rakiet i sygnałów z urządzeń radioelektronicznych przeciwnika. System obecnie znajduje na etapie prób lotnych.

  Polubienie

 8. Na jakiej zasadzie pojawiają się tam T-72AW i T-62M? Zwłaszcza T-62, bo T-72A obok wczesnych B mnie nie dziwią, stanowią ich logiczne uzupełnienie. Rozkonserwowują z zapasów na potrzeby testu gotowości sprzętu rezerwowego i dla powołanych na ćwiczenia rezerwistów, czy w ramach podtrzymywania nawyków eksploatacyjno-serwisowych jakieś niewielkie ilości stale są w jednostkach „niereprezentacyjnych”?

  Polubienie

 9. 20 września w SZ „Admirałtiejskije Wierfi” zostanie zwodowany pierwszy seryjny okręt podwodny proj.677 „Łada” – Kronsztad. Okręt będzie pełnił służbę w Flocie Północnej.
  Planowane wprowadzenie do służby to rok 2021.
  Budowa pierwszy okręt tego projektu „Sankt-Petergburg” z powodu problemów z podwykonawcami znacząco przekroczyła terminy budowy oraz termin wprowadzenia do służby, i okręt do dnia dzisiejszego znajduje się w próbnej eksploatacji.
  Obecnie w budowie znajdują się dwie jednostki, kolejne dwie miały być zakontraktowane (informacja nie potwierdzona) i do 2025 w służbie WMF powinno znajdować się 5 jednostek tego projektu. Planowana jest kontynuacja budowy tych jednostek po 2025.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s