Konflikty na Bliskim Wschodzie

Wiadomości i dyskusja V

Reklamy

66 uwag do wpisu “Konflikty na Bliskim Wschodzie

 1. I tym sposobem terytorium Syrii będzie pod parasolem jednej z najnowocześniejszych OPK/OPR bo jeszcze dochodzą S300WM albo S300W4 z możliwościami ATBM. Do tego jeszcze WRE. Biorąc pod uwagę niewielkie terytorium Syrii to będzie spore nasycenie środkami plot i to strategicznym. Oczywiście użycie tego w przypadku jakiś ataków to będzie kwestia decyzji politycznej w FR. Prawdopodobnie w przypadku ataków Izraela sprawa będzie dogadana. Tak czy siak hipotetycznie Zachód miałby co testować w Syrii gdyby była decyzja o użyciu środków płot. A i Rosjanie również. Szczególne, że teraz będzie również spore nasycenie systemami WRE.

  Polubienie

 2. Zachód może bardzo szybko powiedzieć sprawdzam. A to mimo, że nie będzie decyzji politycznej o użyciu tych środków nie zrobi dobrej reklamy rosyjskim systemom plot. A jeszcze nie daj boże rozwalą jakiś kompleks z rosyjską obsługą.

  Polubienie

 3. Dziś jeszcze raz w mediach napomniano o systemach S-300 dostarczonych do Syrii. Tak jak informowano dostawa objęła 3 komplety batalionowe kompleksów S-300 w wersji S-300PM2. Wersja ta to głęboka modernizacja przeznaczona dla SZ Rosji która to była przeprowadzona w połowie 2010-lat.
  „… ходе работ производитель „Алмаз-Антей” брал старые С-300 и менял часть оборудования систем – радиолокационную станцию обнаружения (РЛС), станцию подсвета и наведения (стрельбовой радар) и мобильный командный пункт (КП).
  Пусковые установки (ПУ) системы дорабатывались уже в войсках. Они получили возможность при необходимости использовать более современные, мощные и дальнобойные боеприпасы, чем классическая „трехсотка”. …”
  Wersja S-300PM2 posiada wyraźnie większe możliwości od wersji S-300PMU-2 (wersja uproszczona z mniej złożonymi reżimami pracy) sprzedanej Iranowi oraz może funkcjonować w rosyjskim systemie OPL.

  Polubienie

 4. Chmejmim – 3 październik 2018.
  4 samoloty Su-35, 4 samoloty Su-34, 9 samolotów Su-24, 4 samoloty Ił-76, 1 samolot A-50, 2 samoloty An-26 i jeden samolot Ił-38.
  W trakcie budowy są nowe ochronne (schrony) stanowiska dla samolotów. Być może mają stanowić ochronę przed atakami dronów.  Polubienie

 5. Rosyjscy technicy doprowadzili do stanu gotowości bojowej dostarczone do Syrii kompleksy przeciwlotnicze S-300. Jednocześnie poinformowano o przekształceniu przez rosyjskich techników dostarczonych kompleksów S-300PM/PM2 w wersję eksportową S-300PMU-2 „Faworit”
  „…Технические специалисты российских оборонных предприятий, прибывшие в Сирию в начале октября вслед за доставленными туда ЗРК С-300ПМ/ПМ-2, которые являются своего рода „гибридом”, включающим элементы обоих комплексов, завершили их переоборудование в экспортный вариант С-300ПМУ-2 …”
  Tym sposobem 3 batalionowe komplety kompleksów S-300 są gotowe do użycia. Trwa szkolenie syryjskich żołnierzy do obsługi tych systemów.

  Polubienie

 6. Wczoraj miał miejsce atak rakietowy Izraela na pozycje wojsk irański położnych w okolicach Damaszku. Podawane są sprzeczne informacje. Strona syryjska informuje o zestrzeleniu samolotu izraelskich sił powietrznych oraz kilku rakiet. Izrael zaprzeczył temu jednocześnie informując że jedna z syryjskich rakiet przeciwlotniczych spadła na Wzgórzach Golan. Niektórzy komentatorzy mówią o rakietowym ataku z użyciem rakiet Z-Z bez udziału lotnictwa. Przy odparciu ataku nie korzystano z kompleksów S-300.
  Fragment rakiety kompleksu Pancyr.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Ciekawe, z jednej strony postęp, udało się Syryjczykom wcisnąć hełmy na głowy (ale pewnie i tak tylko na ćwiczenia, do boju pójdą goli i weseli a w efekcie setki ran i kontuzji których by nie było dzięki 1,5kg blachy na głowie), z drugiej strony dziwny ten ich karłowaty pluton/przerośnięta drużyna: 13 ludzi z karabinkami, bez ani jednego km, bez ani jednego granatnika (o samobójczym sposobie poruszania się już nie mówiąc).

   Polubienie

 7. A tymczasem w Idlib na dobre zaczęła się wojna pomiędzy Hay’at Tahrir al-Sham(dawniej an-Nusra) a Narodowym Frontem Wyzwolenia(konglomerat ugrupowań rebelianckich kontrolowanych i zbrojonych przez Turcję), na północy Idlibstanu HTS zdobyło miasto Darat Izza i kontynuuje uderzenie na terytorium NLF, w starciach po obydwóch stronach poległo co najmniej stu bojowników, na wschodzie NLF zaatakował i przejściowo zdobył na HTS miasto Saraqib lecz nie zdołał go utrzymać, zajął także kilka posterunków HTS w okolicach Maasaran. Na chwilę obecną sytuacja ma się przedstawiać mniej więcej tak.

  Polubienie

 8. Wczoraj amerykański patrol podjechał pod syryjski posterunek w okolicy Manbidż i zażądał zdjęcia syryjskiej flagi, Syryjczycy odmówili grożąc walką po czym Amerykanie odpuścili. Wg. oficjalnej propagandy dowodzący posterunkiem kpt. Mohammad Salloum miał stwierdzić że prędzej zginie niż zdejmie flagę, co zaimponowało amerykańskiemu dowódcy i skłoniło go do odejścia.
  Film domniemanie przedstawiający zajście.

  Polubienie

 9. Syryjscy żołnierze w okolicach Manbidż, co ciekawe są dość dobrze (jak na ichnie standardy) umundurowani i wyposażeni, mają nawet hełmy, i tu kolejna ciekawostka: nie tylko standardowe w syryjskiej armii chińskie hełmy kompozytowe i radzieckie wz. 1968, ale także enerdowskie i nawet jeden nasz wz. 1967.

  Polubienie

 10. Wg. doniesień z Twittera dziś około 11 izraelskie samoloty ostrzelały pociskami manewrującymi cele w okolicach Damaszku, syryjskie media państwowe twierdzą że żaden obiekt nie został trafiony. O tyle ciekawe, że dotychczas Żydzi naloty przeprowadzali głównie w nocy

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s