Federacja Rosyjska – siły zbrojne i przemysł obronny

Wiadomości i dyskusja XIII

Reklamy

78 uwag do wpisu “Federacja Rosyjska – siły zbrojne i przemysł obronny

 1. Ministerstwo Obrony Rosji planuje zawarcie umowy na dostawę ponad 150 nowych pojazdów bojowych piechoty BMP-3. W 2019 roku planowana jest dostawa serii pilotażowej BMP-3 z modułem walki Epoka oraz dostawy ulepszonego BMP-2 z modułem bojowym Biereżok. Wiceminister obrony A Kriworuczko potwierdził plany zawarcia długoterminowej umowy na dostawę seryjną ponad 150 nowych BMP-3.

  Polubione przez 2 ludzi

 2. Pierwszy zestaw arktyczny kompleksu pocisków przeciwlotniczych Pancyr-SA zostanie przekazany na wyposażenie SZ FR w 2019 roku. W najbliższych dniach zostaną przeprowadzone testy w warunkach poligonowych zimowych i arktycznych.

  Polubienie

 3. Mały robot bezprzewodowej „Sfera” zostanie dostarczony saperom z regionu moskiewskiego, wraz ze strojem ochronnym, OWR-2-02. Robot „Sfera” służy do szybkiego gromadzenia i przesyłania informacji audio i wideo z trudno dostępnych i niebezpiecznych obszarów. Urządzenie może prowadzić widoczność we wszystkich kierunkach dzięki 4 kamerom wideo. Ponadto jest wyposażony w urządzenie pozycjonujące. Sterowanie odbywa się pomocą pulpitu zdalnego sterowania. Czas działania Sfery z akumulatorem Li-On wynosi co najmniej 20 minut w odległości co najmniej 50 m. Przy średnicy 90 mm waga urządzenia nie przekracza 610 g.
  Kombinezon dla jednostek inżynieryjnych i saperskich OWR-2-02 został opracowany przez ZAO „FORT Technology”. Nowy zestaw ochronny, w przeciwieństwie do swojego poprzednika, jest wyposażony w kamerę wideo i przenośny system chłodzenia wodą.

  Polubienie

 4. Ostatnie dwa zbudowane samoloty An-148-100E które weszły w skład 390. samodzielnego mieszanego pułku lotnictwa transportowego CWO trafiły w miejsce stałej dyslokacji na lotnisko w Jekaterynburgu.

  Polubienie

 5. Według USA Rosja przeprowadziła kolejny test w grudniu 2018 r. mobilnego systemu ASAT/ABM Nudol. Exraffik to chyba już wiemy skąd te ostrzeżenia na Morzu Łaptiewów. Pocisk leciał rzekomo przez 17 minut i przebył ok. 3000 km.

  Polubione przez 1 osoba

 6. Rosja dostarczy Serbii 7 śmigłowców Mi-35M oraz 3 śmigłowce Mi-17 (w/g innych źródeł odpowiednio 4 i 3). Warunki dostawy nie są znane. Prezydent Serbii poinformował również że w toku rozmów z Rosjanami doszło do zawarcia porozumienia dotyczącego modernizacji 14 samolotów MiG-29. W ubiegłym roku informowano o obietnicy dostarczenia przez Rosję w ramach pomocy (nieodpłatnie) 30 czołgów T-72 oraz 30 transporterów BRDM-2. Prowadzone są rozmowy na temat wspomożenia Serbii przez Rosję systemami przeciwlotniczymi Buk-1/2 oraz Tunguska.

  Polubienie

 7. W 2019 roku WKS Rosji ma otrzymać 4 samoloty MiG-35 (2 MiG-35UB zostały przekazane w 2018 roku), które jak wynikało z wcześniejszych informacji powinny być przekazane do 2023 roku. W 2020 roku planuje się podpisanie kontraktu na dostawę do wojska kolejnej partii złożonej z 14 samolotów MiG-35 którego wypełnienie ma potrwać 3 lata.
  Trochę się zmieniło bo 6 samolotów które miały być dostarczone do 2023 roku to trochę tak jakby kpina.

  Polubienie

 8. Jeszcze w tym roku wznowione zostaną próby państwowe dwuczłonowego przegubowego pojazdu gąsienicowego DT-3PM (OKR Koroboczka). Przyczyną przerwania prób było zastosowanie nowego silnika o większej mocy którego masa była na tyle duża że pogorszyły się możliwości operowania pojazdu w trudnym terenie. Pod koniec ubiegłego roku na pojeździe zamontowano nowy silnik JaMZ-53677 o mocy 312 KM w miejsce silnika JaMZ-540 o mocy 240 KM który to miał poprawić osiągi pojazdu.
  Drugi z pojazdów tej klasy powstały w ramach OKR „Koroboczka” GAZ-3344-20 został już przyjęty na uzbrojenie.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s