Tematyka OT

Wiadomości i dyskusja cz. II

Reklamy

118 uwag do wpisu “Tematyka OT

 1. Dzisiaj w Plesiecku miał miejsce start rakiety Sojuz-2.1a z satelitą komunikacyjnym Meridian na pokładzie. Zadaniem nowego satelity będzie m.in. zapewnienie łączności w północnej części FR oraz na terenach gdzie przebiega północny, morski szlak komunikacyjny.

  Polubienie

 2. Egipskie Siły Powietrzne nabyły jordańskie transportowce Ił-76MF. Według egipskich blogerów, samoloty miały podobno przejść m.in. modernizację wyposażenie elektronicznego. W związku z tym Egipt prawdopodobnie zrezygnował z nabycia w najbliższych latach Iłów-476 (za Babakiem).

  Ps. Od kadencji Szamanowa WDW wyrażają chęć powstania rodzimego „MF”, w związku z rosnącymi wymiarami i ciężarem nowej techniki. Może coś się ruszy wobec postępów w produkcji przez Awiastar.

  Polubione przez 1 osoba

 3. Montaż drugiego potężnego dźwigu „Goliat” (udźwig 1200 ton) w stoczni „Zwiezda” przeznaczonego do prac przy budowie takich statków jak tankowce, gazowce czy lodołamaczy atomowych „Lider”.

  Polubienie

 4. Słynny Ossów z wczoraj, czyli przejazd mistrzów.

  I coś takiego jeszcze z D24. Ktoś mówi półprawdę. No, chyba, że kierowca wcale nie jest mokry. A poważnie – przez właz kierowcy weszło pod wiadro mulistej wody, jak nie lepiej. Ale silnik jak najbardziej prawie suchy, choć i jednostka napędowa trochę wody wzięła.
  „jak przekazał rzecznik prasowy Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych ppłk Marek Pawlak, w ramach komentarza do zaistniałego zdarzenia dla portalu Defence24.pl, silnik czołgu ani przedział załogi, wbrew początkowym doniesieniom, nie został zalany przez wodę z rzeki.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s