Tematyka OT

Wiadomości i dyskusja cz. II

144 uwagi do wpisu “Tematyka OT

 1. Niestety, po zmianach w krajowej polityce, w Siłach Powietrznych nastąpiła czystka, a jednym z kryterium oceny wyższych oficerów było uznanie przez nich za możliwą pewnej teorii spiskowej (w którą nie ma co brnąć). W tej sytuacji nastąpiły masowe odejścia tych co mogą na emeryturę, w tym wielu doświadczonych pilotów, ale też i ludzi odpowiedzialnych za bezpieczeństwo lotów itd. Ich miejsce zajęli młodzi, niedoświadczeni, bo przed zmianą znowuż żałowano na szkolenie, bazując na personelu już wyszkolonym, tak taniej. Po ustabilizowaniu sytuacji politycznej w resorcie część powróciła (na siłę niemal ściągana, bo np. spadochronami nie miał się kto zajmować), ale dalej sytuacja jest jaka jest: latają młodzi, nie ma ich kto uczyć, ani nawet nie ma za bardzo kiedy, bo nie ma na czym, a sprawne samoloty trzeba oszczędzać. Tak koło się kręci, szkoda tylko ludzi.

  Polubione przez 3 ludzi

 2. Nowe podwozie MZKT-692250 dla kołowej wersji wyrzutni rakietowej Buk-MB. Wyrzutnia rakiet będzie zaprezentowana na wystawie MILEX-2019.

  Polubienie

 3. Dziś rano w kosmodromu Wostocznyj wystartowała rakieta Sojuz-2.1B. Głównym ładunkiem był satelita hydrometeorologiczny Meteor-M Nr.2-2. Oprócz tego na pokładzie znajdowały się 32 mniejsze satelity.

  Polubione przez 1 osoba

 4. 4 lipca AO „OSK” przekazała zamawiającemu (AO Koncern „Rosenergoatom”) pierwszą w świecie pływającą elektrownię atomową proj. 20870 „Akademik Łomonosow”. Elektrownia wyposażona jest w 2 reaktory które będą wytwarzać do 70 MW energii elektrycznej oraz do 50 Gcal na godzinę energii cieplnej. Miejscem stałego bazowania elektrowni będzie miasto Pewek położone u brzegów Zatoki Czauńskiej (Morze Wschodniosyberyjskie).

  Polubienie

 5. Jak podaje „Global Times”, anglojęzyczny organ prasowy KP Chin, chiński koncern Beijing Tianjiao Skyrizon Aviation zamierza nabyć większościowy pakiet akcji ukraińskiego producenta silników lotniczych „Motor Sicz”. Wstępna zgoda na przejęcie została wydana przez rząd 21 czerwca, jednak w przyszłym tygodniu ma zapaść decyzja Komitetu Antymonopolowego Ukrainy co do zasadności i zgodności z prawem takiego działania. Prawdopodobny jest także sprzeciw strony amerykańskiej. Poprzednia próba przejęcia została zablokowana na drodze sądowej we wrześniu 2017. Chińczycy obiecują zainwestować w ukraiński oddział Motor-Sicz od 250 do $500 mln w najbliższych latach, a także utworzyć odrębne centrum produkcyjne i remontowe wraz z przedstawicielstwem w prowincji Czungcing.
  PS. Szykuje się los Zoria-Maszprojekt bis? Chińczycy od jakiegoś czasu produkują turbiny gazowe pod własną marką i chwalą się 90% lokalizacją, niszczyciele wodują taśmowo.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s