Federacja Rosyjska – siły zbrojne i przemysł obronny

Wiadomości i dyskusja XV

Reklamy

158 uwag do wpisu “Federacja Rosyjska – siły zbrojne i przemysł obronny

 1. Poligon Aszułuk w końcu marca 2019 roku był miejscem testów nowego kompleksu przeciwlotniczego Pancyr-SM. W/g przedstawicieli wojska kompleks testowany był w zwalczaniu m.in bardzo małych celów powietrznych typu kwadrokopter z czym poradził sobie bardzo dobrze. Kompleks wyposażony jest m.in w nową antenę ze skanowaniem aktywnym oraz nowe rakiety o zasięgu 40 km. Produkcja tego kompleksu w/g wcześniejszych zapewnień ma rozpocząć się w tym roku.

  Polubienie

  1. Kompleks ma występować w dwóch wersjach. Pierwsza z uzbrojeniem wyłącznie rakietowym z 24 rakietami druga z uzbrojeniem artyleryjsko-rakietowym (armaty kal.30 mm + 12 rakiet przeciwlotniczych). Oprócz wspominanym we wcześniejszych informacjach wzroście zasięgu wykrywania (75 km) i zwalczania celów powietrznych (40 km) wzrosła ta także maksymalna prędkość nowych rakiet z ok 1300 m/s do ok 1700-2300 m/s. Na wyposażeniu znajdą się także nowe małogabarytowe rakiety przeznaczone do zwalczania dronów. Po 4 rakiety na jeden kontener startowy (teoretycznie jednostka ognia kompleksu będzie wynosiła 48 do 96 rakiet w zależności od wersji) . Kompleks będzie umieszczony na podwoziu K-53958 „Tornado”.

   Polubienie

   1. A podają coś o maksymalnej wysokości zwalczanych celów? Gdyby dojść do 10 000m Pancyr-SM na podwoziu gąsienicowym mógłby zastąpić za jednym zamachem Tunguski, Tory i Buki starszych wersji. I to by było już coś, zwłaszcza że jak narazie rosyjscy generałowie twierdzą że 5 baterii zestawu Tor(o zasięgu do 15 km) są w stanie osłonić dywizję, podczas gdy w czasach radzieckich do dywizyjnych pułków plot. przewidziano tyle samo, ale Buków.

    Polubienie

 2. Według nieoficjalnych informacji przyzakładowe lotnisko „Pridacza” Woroneskiego Zjednoczenia Przemysłu Lotniczego (WASO) przejdzie 8-miesięczny remont drogi startowej połączony z modernizacją infrastruktury, co jednoznacznie wskazuje, iż drugi lot zmodyfikowanego lub odchudzonego transportowca Ił-112W odbędzie się nie wcześniej niż późną zimą/wczesną wiosną roku 2020.

  Polubienie

 3. Pierwsze seryjne samoloty Su-57 trafią do jednej z jednostek lotniczych JuWO. Obecnie rozpatrywane są dwa warianty: pierwszy to 3. mieszany pułk lotniczy 1. mieszanej dywizji lotniczej dyslokowany w Krymsku, drugi to 38. pułk lotnictwa myśliwskiego 27. mieszanej dywizji lotniczej bazujący na lotnisku Belbek na Krymie, w kierunku którego skłania się dowództwo.
  „…Но в первую очередь новая техника поступает туда, где необходимо прикрывать опасное направление, а в частях и соединениях на вооружении находятся устаревшие модификации самолетов. Например, в Краснодарском крае на авиабазе в Крымске основной истребитель — уже устаревший Су-27. При этом обстановка в зоне ответственности этих самолетов достаточно напряженная….”

  Polubione przez 1 osoba

 4. Władze indyjskie zatwierdziły zakup 464 czołgów T-90MS dla SZ Indii. Czołgi będą produkowane w indyjskich zakładach HVF z zestawów dostarczonych przez „Urałwgonzawod”.
  Produkcja z zestawów spowodowana jest niskim tempem produkcji licencjonowanych T-90S.
  Podpisanie kontraktu pomiędzy AO „Rosoboroneksport” a MO Indii ma nastąpić w przeciągu kilku miesięcy.

  Polubienie

 5. Wojska Lądowe FR stopniowo będą przechodzić na stacje radiolokacyjne nowej generacji, 3-współrzędne, pracujące w metrowym zakresie fal 1Ł125 Niobij-SW. Stacje te charakteryzują się zwiększonymi możliwościami wykrywania celów trudnowykrywalnych i małowymiarowych i zamienią cały szereg dotychczas używanych radiolokatorów. Z dostępnych informacji wynika że pierwsza partia 6 stacji tego typu została zakupiona w 2016 i dostarczona w latach 2017-18.

  Polubione przez 1 osoba

 6. 23 kwietnia w stoczniach w Petersburgu i Kaliningradzie położone zostaną stępki pod dwie fregaty projektu 22350 (Sierwiernaja Wierf) oraz dwa duże okręty desantowe projektu 11711 (Jantar). Oczekuje się że okręty wejdą do służby do roku 2025.
  W chwili obecnej w składzie WMF Rosji znajduje się jedna fregata proj. 22350 Admirał Gorszkow, druga Admirał Kasatonow przechodząca obecnie próby ma zostać przekazana w grudniu 2019 roku. W budowie znajdują się dwie kolejne fregaty tego projektu.
  WMF Rosji na dzień dzisiejszy korzysta z jednego BDK proj. 11711 Iwan Gren, kolejny BDK Piotr Morgunow znajduje się w budowie i w/g planu jeszcze w 2019 roku ma zostać przekazany WMF.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Będzie to zarazem pierwsza stępka pod duży nawodny okręt bojowy (korweta, fregata, BDK, więc nie liczymy np. Bykowa) od czasu korwety Dierzkij pr. 20386 w październiku 2016, która notabene została przechrzczona na „Mierkurij”. Ostatni raz taka przerwa miała miejsce w okresie kryzysu finansowego 2007-2009.

   Polubienie

 7. Arabia Saudyjska stała się kolejnym użytkownikiem systemów RSZO TOS-1A „Sołncepiek”. Dostawa zakontraktowana została prawdopodobnie w 2017 i oprócz systemów ogniowych podpisano kontrakt na dostawy systemów przeciwlotniczych S-400, rakietowych kompleksów przeciwpancernych Kornet-EM, granatników automatycznych AGS-30 oraz karabinków automatycznych AK-103.

  Polubienie

 8. MO FR otrzymało pierwszy kompleks walki radioelektronicznej „Pałantin”. Po testach kompleks trafił do jednej z jednostek ZWO. Kompleks przeznaczony jest do zakłócania systemów łączności przeciwnika oraz prowadzenia rozpoznania radioelektronicznego. Zakres zakłócania obejmuje urządzenia łączności działające na falach krótkich, ultrakrótkich. Umożliwia także zakłócanie sieci komórkowych, trakingowej, nowoczesnych sieci łączności opartych na technologii SDR.

  Polubienie

 9. Wojska specjalne wchodzące w skład 49. ogólnowojskowej armii JuWO otrzymały partię nowych karabinów snajperskich kal.12,7 mm Kord-M. Karabin umożliwiaja skuteczne niszczenie sił przeciwnika na odległościach do 2000 m. KSWK 6W7 Kord-M został przyjęty na uzbrojenie w 2013 roku.

  Polubienie

 10. Wiceminister obrony FR Aleksiej Kriworuczko poinformował, że od 2019 roku nowe i modernizowane kołowe transportery opancerzone BTR-82A (zwane też AT) będą wyposażane w zmodernizowany system kierowania ogniem, celownik z kanałem termowizyjnym i dodatkowe opancerzenie. Nie podano do informacji czy stare pojazdy będą doprowadzane do nowego standardu. W kwestii termowizji chodzi o przyrząd obserwacyjny TKN-4GA-03 produkcji Rostowskiej Fabryki Optyczno – Mechanicznej.

  Polubione przez 2 ludzi

 11. W tym roku MO FR otrzyma 16 samolotów Su-34. Od początku roku do wojska trafiło już 10 samolotów tego typu. Wszystkie samoloty przekazane w tym roku mają trafić do 2. mieszanego pułku lotniczego CWO stacjonującego na lotnisku Szagoł.

  Polubienie

 12. TANTK im. G.M. Beriewa przekazał DA WKS Rosji 2 zmodernizowane samoloty Tu-95MS. Samoloty przeszły remont kapitalny i modernizację. 11 kwietnia pierwszy z samolotów (numer boczny 24) odleciał w miejsce bazowania, 13 kwietnia drugi (boczny numer 19).

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s