Federacja Rosyjska – siły zbrojne i przemysł obronny

Wiadomości i dyskusja XVI

Reklamy

147 uwag do wpisu “Federacja Rosyjska – siły zbrojne i przemysł obronny

 1. W latach 2020 i 2021 na orbitę zostaną wysłane dwa małe satelity rozpoznania radiolokacyjnego Kondor-FKA. Radiolokatory satelitów będą miały możliwość skanowania obszaru o szerokości 120 km z rozdzielczością do 1m.
  W opracowaniu znajduje się zmodernizowana wersja Kondor-FKA-M. Którego start planowany jest na 2025 rok.

  Polubienie

 2. Piąty prototyp samolotu Jak-152 zszedł z linii montażowej zakładów lotniczych w Irkucku. W budowie znajduje się kolejny 6 prototyp tego samolotu. Siódmy z prototypów będzie przeznaczony do badań związanych z resursem samolotów. Z zbudowanych wcześniej prototypów trzeci posłużył do badań statycznych które przeprowadzono w CAGI.

  Polubienie

 3. Dwa nowe pojazdy pokazano podczas ćwiczeń na poligonie Prudboj. Pierwszy z nich to ciągnik KET-Ł1 opracowany na bazie pojazdu KamAZ-6560-1345-022 który posiada możliwość ewakuowania techniki o masie do 30 ton oraz siłą uciągu do 80 ton.Pojazd przygotowywany jest do prób państwowych, produkcja i dostawy do wojska miałyby się rozpocząć w przyszłym roku. Drugi to pojazd rozpoznania skażeń oparty na bazie KamAZ-4386 Tajfun-WDW którego wyposażenie pozwala na prowadzenie rozpoznania chemicznego i przeciwradiacyjnego. Pojazd na swoim wyposażeniu posiada m.in. urządzenia obserwacji nocnej, kamery tv obserwacji okrężnej czy bezpilotowy aparat latający Orlan-3.

  Polubienie

 4. W S-N SSZ w Petersburgu zwodowano czwarty (trzeci seryjny) trałowiec proj. 12700 „Aleksandrit” Władimir Jemieljanow. Okręt ma zostać przekazany Flocie Czarnomorskiej w przyszłym roku.

  Polubienie

 5. Zakończyły się prace OKR dotyczące modernizacji samolotów WPK (powietrzny punkt dowodzenia) Ił-80 i Ił-82 i rozpoczęły się prace modernizacyjne mające dostosować te samoloty do nowego standardu. Samoloty powstały na bazie konstrukcji Ił-86 i Ił-76, jednocześnie trwają prace nad samolotem WPK nowej generacji opartym na samolocie Ił-96-400.

  Polubienie

 6. Rozpoczęła się produkcja elementów do pierwszej rakiety Sojuz-5. Jest to rakieta średniej klasy nośności która zastąpi rosyjsko-ukraińskie rakiety Zenit. Rakieta będzie miała możliwość wyniesienia na niską orbitę ładunku o masie do 18 ton. Start pierwszej rakiety tego typu planowany jest na 2022 rok.

  Do końca roku na orbicie zostaną umieszczone dwa zmodernizowane satelity komunikacyjne Meridian-M. Satelity te są kontynuacją satelitów Meridian które użytkowane są od 2010 roku (na orbicie znajdują się 4 satelity Meridian).
  W połowie lipca po umieszczeniu na orbicie kolejnego satelity „Błagowiest” rozpocznie działanie wojskowa sieć łączności satelitarnej o globalnym zasięgu. Sieć „Bałgowiest” będzie wykorzystywać częstotliwości Ka i Q i będzie wykorzystywana m.in. do szybkiego przekazywania danych, łączności telefonicznej czy przekazów telewizyjnych.

  Polubienie

 7. Tu-22M3M oczami Zwiezdy.
  Pomijając (oczywiste) unowocześnienie wyposażenia, to chyba najważniejszą informacją z filmu jest potwierdzenie przywrócenia instalacji do tankowania w powietrzu, a więc zlikwidowanie największej (w dodatku sztucznej) wady tego samolotu.

  Polubione przez 1 osoba

 8. Na wystawie MILEX-2019 przedstawiony był elektrooptyczny układ celowniczy firmy AOA „Peleng” ST-22-1. Układ prawdopodobnie znajdzie zastosowanie w zmodernizowanych samolocie bombowym Tu-22M3M.


  (układ ST-22-1 na spodzie kadłuba zakryty czerwoną maskownicą)

  Polubienie

 9. W przeciągu dwóch lat czyli do 2021 roku planowane jest zakończenie prób nowego kompleksu przeciwlotniczego Pancyr-SM. Kompleks otrzymał nową rakietę której prędkość maksymalna dochodzi do 3000 m/s (w porównaniu do obecnych 1300 m/s w rakiecie 57E6Je ). Cele będą mogły być rażone na odległość do 40 km. Kompleks wyposażony został w stację radiolokacyjną z anteną ze skanowaniem aktywnym wykrywającą cele z odległości do 75 km.
  Nowe kompleksy będą budowane od zera. W związku z dużymi różnicami konstrukcyjnymi nie będzie możliwości modernizacji obecnie używanych kompleksów Pancyr-S1 do nowego standardu.

  Polubienie

 10. W 2020 roku umieszczony na orbicie zostanie pierwszy radarowy satelita Obzor-R. Satelita będzie wyposażony w radar kosmiczny Kasatka-R, który pozwoli na wykrywanie obiektów do 30 cm w dowolnych warunkach atmosferycznych, a sam radar został opracowany przez rosyjskie systemy kosmiczne (RKS).

  Polubienie

 11. OAK potwierdziła możliwość wyprodukowania 76 samolotów Su-57 ( które obiecał wojsku WWP) do 2028 roku. Wyprodukowanie takiej ilości samolotów będzie możliwe dzięki zniżeniu o 20% ceny samolotu od ceny przewidywanej przy wcześniej planowanemu zamówieniu 16 samolotów. Wartość całego kontraktu może opiewać na 170 mld rubli. Od 2023 roku na seryjnych samolotach mają być montowane silniki „drugiego etapu”.

  Polubione przez 2 ludzi

 12. Do 2020 roku KWZ z Kazania dostarczy wyższej szkole lotniczej z Syzrania (SWWAUŁ) 30 nowych śmigłowców Ansat-U. Jednocześnie poinformowano że zakłady w Kazaniu prowadzą prace nad modernizacją śmigłowca Ansat-U który to niebawem powinien trafić do produkcji seryjnej.

  Polubienie

 13. 144. gwardyjska dywizja zmechanizowana 20. gwardyjskiej ogólnowojskowej armii ZWO zostanie wzmocniona pułkiem pancernym. Na wyposażenie pułku wejdą m.in. czołgi T-72BA oraz bojowe wozy piechoty BMP-2. Dywizja do tego czasu w swoim składzie posiadała 3 pułki zmechanizowane i tylko jeden samodzielny batalion pancerny i to być może na jego bazie stworzony zostanie pułk pancerny.

  Polubienie

 14. Samoloty Su-34 będące na wyposażeniu 47. mieszanego pułku lotniczego wchodzącego w skład 105. gwardyjskiej mieszanej dywizji lotniczej 6. armii WWS i PWO z Woroneża zostaną wyposażone w nowe kompleksy walki radioelektronicznej Chibiny-2. Ponad 30 kompletów tych kompleksów trafiło do specjalistów służb naziemnych które zajmą się instalacją tych kompleksów. Nowe kompleksy charakteryzują się m.in. znacząco większym obszarem przeciwdziałania radioelektronicznego.

  Polubienie

 15. „CNIITOCzMASz” przekazał MO FR do próbnej eksploatacji pierwszą partię nowych pistoletów „Udaw” w toku której zapadnie decyzja o przyjęciu broni na uzbrojenie i rozpoczęciu produkcji seryjnej.

  Polubienie

 16. Na przełomie czerwca i lipca do wojsk Floty Północnej FR dyslokowanych w północnej części kraju trafi batalionowy komplet kompleksów przeciwlotniczych TOR-M2DT. Od 13 czerwca 2019 roku na poligonie Kapustin Jar załogi przejdą szkolenie zakończone strzelaniami bojowymi do celów powietrznych imitujących samoloty, rakiety skrzydlate oraz aparaty bezpilotowe.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s