Federacja Rosyjska – siły zbrojne i przemysł obronny

Wiadomości i dyskusja XVIII

Reklamy

154 uwagi do wpisu “Federacja Rosyjska – siły zbrojne i przemysł obronny

 1. 1490. pułk przeciwlotniczy WWS i PWO ZWO dyslokowany w obwodzie petersburskim otrzymał batalionowy komplet ZRS S-400. W obecnej chwili w skład pułku wchodzą 3 bataliony kompleksów S-400.

  Polubienie

 2. MO FR w 2022 roku planuje zakończenie budowy dwóch nowych stacji radiolokacyjnych „Woroneż” ostrzegających przed atakiem rakietowym(SPRN). Informacja dotyczy obiektów zlokalizowanych w obwodzie murmańskim oraz Republice Komi. W obwodzie murmańskim budowana jest stacja Woroneż-DM która ma charakteryzować się największą mocą spośród dotychczas zbudowanych.

  Polubienie

 3. Do końca 2019 roku do wojsk JuWO trafi pierwsza partia seryjnych trójwspółrzędnych metrowego zakresu fal stacji radiolokacyjnych Niobji-SW. Wcześniej prototypowe egzemplarze były testowane w jednostkach CWO. Pierwsza partia zabezpieczać będzie przestrzeń powietrzną w rejonie Krymu oraz w innych rejonach południowej części terytorium Rosji.

  Polubienie

 4. W czasie ćwiczeń Eszelon-2019 pojawiły się nowe transportery BTR-80 wyposażone w anteny podobne do tych z Armaty, Kurgańca-25 czy Bumieranga które mogą świadczyć o zainstalowaniu na transporterach zautomatyzowanego systemu dowodzenia i kierowania na poziomie taktycznym. Pojazdy wyposażone są również w anteny systemu nawigacji satelitarnej.

  Polubione przez 1 osoba

 5. Dziś rozpoczynają się ćwiczenia wojsk strategicznych Rosji Grom-2019. W czasie ćwiczeń ma być odpalonych 16 rakiet balistycznych i manewrujących. Zaplanowano m.in. start 2 rakiet R-29R , rakiety RS-24 „Jars” oraz R-29MRU2 „Sieniewa”. Rakiety skrzydlate będą odpalane z samolotów jak i z okrętów. Rozpoczynające się dziś ćwiczenia potrwają do 18 października 2019.

  Polubienie

 6. Obrona przeciwlotnicza w obwodzie kaliningradzkim zostanie wzmocniona kompleksami Tor-M2. Kompleksy trafią do 22. samodzielnego pułku rakiet przeciwlotniczych Floty Bałtyckiej. Głównym zadaniem kompleksów Tor będzie zapewnienie ochrony kompleksom przeciwlotniczym Buk i S-300W4 przed atakami rakiet przeciwradiolokacyjnych oraz rakiet skrzydlatych. Kompleksy wejdą na uzbrojenie pułku do końca 2019 roku.

  Polubienie

 7. Pierwsza partia kompleksów przeciwlotniczych Buk-M3 trafiła do wojsk przeciwlotniczych CWO. Kompleksy weszły na uzbrojenie 41. brygady rakiet przeciwlotniczych ogólnowojskowej armii dyslokowanej w Ałtaju.

  Polubienie

 8. Znane są najbliższe palny dotyczące rozwoju aparatu bezpilotowego S-70 „Ochotnik”. Do końca roku aparat wykona serię lotów zarówno w dzień jak i w nocy, wspólnie z prowadzącym T-50 jak i samodzielnie. W czasie prób prototyp będzie wykonywał nawet do kilku lotów dziennie. Na przyszły rok zaplanowano próby S-70 z wykorzystaniem pełnego asortymentu uzbrojenia.

  PS.
  W/g mnie to tempo prób wygląda na szalone jeśli porównać to do T-50.

  Polubienie

 9. MO FR podjęło decyzję dotyczącą głębokiej modernizacji poduszkowców (okrętów desantowych na poduszce powietrznej-DKWP) proj.12322 „Zubr”. Zakres modernizacji ma obejmować kompleksy nawigacyjne, uzbrojenie, systemy łączności i dowodzenia. Zainstalowany zostanie automatyczny system dowodzenia (ASU). Obecnie na stanie WMF Rosji znajdują się dwa poduszkowce tego projektu.Terminów dotyczących tego przedsięwzięcia nie podano.
  W lipcu 2019 roku J.Borisow informował o budowie nowych poduszkowców proj. 12322 „Zubr” oraz 12061 „Murena”, która to jest ujęta w GPW 2018-2027.

  Polubienie

 10. 790. pułk lotnictwa myśliwskiego 105. mieszanej dywizji lotniczej 6. armii WWS i PWO ZWO z miejscem stałego bazowania na lotnisku Chotiłowo (obwód twerski ) otrzymał 3 nowe samoloty Su-35S. Samoloty po odbiorze w zakładach lotniczych w Komsomolsku nad Amurem zostały przebazowane.
  Nowe samoloty przyszły na zamianę samolotów Su-27SM.

  Polubienie

 11. Grafika przedstawiająca perspektywiczną haubicę na podwoziu kołowym 2S43 „Malwa” powstającą jako część prac OKR „Nabrosok”. Nośnik BAZ-6010-027 został dostarczony w sierpniu do CNII „Burewiestnik” celem montażu systemu.

  Polubione przez 1 osoba

 12. W listopadzie 2019 roku stan gotowości bojowej osiągnie 479. pułk 35. dywizji rakietowej RWSN wyposażony w nowe mobilne kompleksy Jars-S. Na lata 2020-21 zaplanowano przezbrojenie w kompleksy Jars-S jeszcze trzech pułków rakietowych. Nowy kompleks jest następcą kompleksów Topol-M oraz Jars i występuje w wersji mobilnej jak i stacjonarnej.

  Polubienie

 13. Do końca 2019 roku do wojska trafi 8 śmigłowców Ka-52. Cztery z tych śmigłowców przeszły już wszystkie próby państwowe, kolejne cztery są na końcowym etapie montażu. Cała partia śmigłowców przekazana zostanie w grudniu tego roku.

  Polubienie

 14. Wypełniono kontrakt na dostawę dla MO FR 6 batalionowych kompletów wyrzutni rakiet przeciwlotniczych Tor-M2. Ostatni batalionowy komplet złożony z 12 wyrzutni przekazano do 726. centrum szkoleniowego PWO wojsk lądowych, gdzie po przeprowadzonym szkoleniu trafią do 245. batalionu rakiet przeciwlotniczych 42. dywizji zmotoryzowanej JuWO. We wrześniu 2019 roku podpisany był nowy kontrakt na dostawy batalionowych kompletów kompleksów Tor-M2 i Tor-M2DT, który opiewa na kwotę ok. 100 mld rubli.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s